Sprzęt do rehabilitacji kolana OrtoFlex L2 - Jak ćwiczyć na szynie CPM?

Odpowiednia rehabilitacja po przebytych urazach oraz koniecznych operacjach często jest niemożliwa bez zastosowania odpowiednich narzędzi przeznaczonych do profesjonalnej aktywizacji ruchowej, nastawionej na powrót do jak największej sprawności. Jednym z nich jest właśnie specjalnie skonstruowana szyna CPM. Produkt OrtoFlex L2 to nowoczesna propozycja, mająca na celu profesjonalne wspomaganie kompleksowej rehabilitacji. Ćwiczenie na szynie CPM odbywa się poprzez umieszczenie kończyny w stelażu w ramie urządzenia oraz zabezpieczenie jej pasami, a następnie wykonywanie naprzemiennego prostowania i zginania.

Szyna CPM L2

Korzyści z użytkowania sprzętu rehabilitacyjnego - kiedy go używać?

W przypadku przebytych urazów oraz operacji często konieczne jest wykorzystanie dodatkowych narzędzi, mających na celu jeszcze szybszą i skuteczniejszą aktywizację ruchową, dzięki której możliwy będzie powrót do pierwotnej sprawności lub przynajmniej znaczna poprawa w tym zakresie. Wskazaniami do stosowania specjalistycznej szyny CPM są przede wszystkim stany unieruchomienia po przebytych urazach oraz operacjach z obrębu chrząstek stawowych, zespolenia kości, a także zabiegach na tkankach miękkich.
Sprawdź szyny CPM
Med-elektronik.pl

Jak ćwiczyć na szynie do rehabilitacji kolana? Z jaką częstotliwością?

Szyna CPM jest narzędziem wyjątkowo dobrze znanym we współczesnej rehabilitacji, choć osoby, które nie miały z nią wcześniej do czynienia, mogą mieć problem ze zrozumieniem zasad stosowanych przy korzystaniu z takiej pomocy. Szyna do rehabilitacji kolana musi być stosowana regularnie, a czas powinien być ustalony w ścisłej konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj stosowną szynę CPM wykorzystuje się od 7 do 10 dni, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego przypadku. Rehabilitacja z wykorzystaniem szyny najczęściej rozpoczyna się w ciągu dwóch dni od przebytego zabiegu.

Dlaczego warto kupić szynę do rehabilitacji kolana CPM OrtoFlex L2? Kompleksowa rehabilitacja jest jednym z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o powrót do sprawności po przebytym urazie czy też operacji. W przypadku takich działań konieczna jest przede wszystkim jak największa regularność, pozwalająca na osiągnięcie zadowalających wyników, jeśli chodzi o szybką aktywizację ruchową. Jednak z uwagi na często skomplikowane schorzenia, nierzadko istnieje potrzeba wykorzystania dodatkowych narzędzi, mających na celu jeszcze większe usprawnienie całego procesu. Właśnie taką rolę w kompleksowej rehabilitacji pełni szyna do rehabilitacji kolana CPM OrtoFlex L2. Zabiegi oraz urazy mogą przyczyniać się do znacznego ryzyka wystąpienia permanentnego ograniczenia zakresu ruchów. Brak regularnej rehabilitacji z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia nie tylko wspomaga powrót do sprawności, ale także przyspiesza gojenie ran. Jest to możliwe dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, który z kolei korzystnie wpływa na całościowy proces regeneracyjny, tak niezbędny w przypadku rekonwalescencji.